Αρχική » Δείτε την βαθμολογία των Ελλήνων στο Arnold Classic Europe 2017

Δείτε την βαθμολογία των Ελλήνων στο Arnold Classic Europe 2017

by admin

Μουσουνίδης , Κολιγκιώνης , Μουτοπούλου , Σταυρουλάκης είχαν ελπίδες και έκαναν την προσπάθεια τους. Αλλα είχαμε και ένα καρδαμωμένο ξένο τζούνιορ τον Lorenzo Leeuwe, που μπήκε στους άντρες!

Βαρκελώνη:  Ολοκληρώθηκε το Arnolnd Classic Europe  2017. Έκτος από την επαγγελματική κατηγορία που τράβηξε τα βλέμματα,  πολλοί αθλητές συμμετείχαν στις ερασιτεχνικές κατηγορίες.

Σε αυτές τις κατηγορίες συμμετείχαν και οι :
Αναστάσιος Κολιγκιώνης που κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κατηγορία 50 έως 54 ετών.  Ο  Κολιγκιώνης επίσης  δεν διαγωνίσθηκε στην κατηγορία -100 απλά μπήκε το όνομα του στη λίστα καθώς όπως μας ανέφερε σε μήνυμα που μας απέστειλε  : “κατά την διάρκεια της ζύγισης νόμιζαν ότι λόγω των κιλών μου θα αγωνιστώ στην -100kg κατηγορία. Όταν δόθηκαν οι εξηγήσεις προφανώς ξεχάστηκε να διορθωθεί και να σβηστεί το όνομα μου από την παραπάνω κατηγορία”

Αξιοσημείωτο μέσα στα μετάλλια ήταν και  ο νικητής της κατηγορίας των τζούνιορ !! είχαμε γράψει για αυτόν ότι ήταν πολύ βελτιωμένος τζούνιορ! δείτε εδώ το old άρθρο για τον τζούνιορ

Ο φοβερός τζούνιορ! Lorenzo Leeuwe  με μετάλλιο πρώτος από αριστερά

99a25d2917a9c165848cc063f6d23a60

Νίκος Μουσουνίδης , ο νεαρός από την Θεσσαλονίκη συμμετείχε για πρώτη φορά στην κατηγορία των ανδρών πάνω από 100 κιλά αλλά δεν μπόρεσε να μπει στις υψηλότερες θέσεις , είναι για αυτόν μια εμπειρία.

Βίκυ Μουτοπούλου είναι μια αθλήτρια που έκανε την πρώτη της εμφάνιση στο 23ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της IFBB-EOΣΔ το 2010, στην Θεσσαλονίκη και τώρα μετά από χρόνια προσπαθεί σε διεθνείς αγώνες . Στην κατηγορία της ήταν έξω από την δεκάδα.

Παντελής Σταυρουλάκης ο αθλητής από την Κρήτη  αγωνίστηκε στην κατηγορία έως 100 κιλά. Μαζί με τον Κολιγκιώνη αλλά δεν μπόρεσε να μπει στην δεκάδα, τώρα ελπίζει στους επόμενους αγώνες.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Παντελής Σταυρουλάκης

Fast Report Document

3217be701a43a9ffb153a0c2235cd4b8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Νίκος Μουσουνίδης

Οι δυο πρώτοι ασημένιο  και χρυσό,  ο Blessing Awodibu δεξιά ήταν και ο  Γενικός Νικητής στο Arnold Classic Europe Amateur Men’s Bodybuilding 2017