Αρχική » Παρέμβαση Νηρού – Απάντηση Κολιγκιώνη!

Παρέμβαση Νηρού – Απάντηση Κολιγκιώνη!

"Σχολίασα όχι τα μετάλλια και τις νίκες αλλά τον τρόπο που διαφημίζονται"

by admin

Διαφοροποιήσεις όσο αναφορά την τρόπο δημοσιοποίησης της νίκης του bodybuilder Απόστολου Γιαννικάκη, στον διαγωνισμό Power of the Κnight, Pro Qualifier της αμερικανικής ομοσπονδίας NPC Worldwide που διεξήχθη στη Λιθουανία. Αρχικά ο Τάσος Κολιγκιώνης ειδικός σύμβουλος της Π.Ο.Σ.Δ και νικητής στο παγκόσμιο ερασιτεχνικό πρωτάθλημα της IFBB το 2021, στην κατηγορία Masters Bodybuilding, προχώρησε σε ανάρτηση  όπου ανέφερε:

Παιδιά οποιος αποφασίζει να πάει σε διαγωνισμό στο εξωτερικό όπως ένας άλλος που πήγε στον διαγωνισμό στην Λιθουανία ΝΑ ΜΗΝ ποστάρετε φωτο μόνο με τα μετάλλια η με τον οργανωτή του διαγωνισμού η με τους συγγενείς σας. Αν θέλετε να λέγεστε έστω διαγωνιζόμενοι αφού δεν θέλετε να λέγεστε αθλητες να ποσταρετε τουλάχιστον φωτο από την 3αδα αν όχι από όλο το line up.
Τα ιδια έκανε και κάποιος άλλος που είχε πάει στην Κύπρο πριν λίγα χρόνια.
Ευχομαι τώρα που θα πατε στην Ιταλία να ποσταρετε φωτο από την 3αδα -αν είστε- η τουλάχιστον από το line up για να μπορέσουμε και εμείς οι υπόλοιποι να θαυμάσουμε τον διαγωνισμό που παιρνετε μέρος.
Αντε γιατί μάλλον σας αρέσει να βγαίνετε πρώτοι παίζοντας με τον ίσκιο σας.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να παρέμβει ο Φάνης Νηρός που έθεσε το ερώτημα

Γιατί επιτίθεται έτσι σε έναν αθλητή κοτζάμ μεγάλο στέλεχος της Ελληνικής ομοσπονδίας ; 🤔

Η απάντηση  Κολιγκιώνη

Τάσος Κολιγκιώνης  :Κε Νηρο μάλλον δεν καταλάβατε το σχόλιο μου η σχολιάσατε μεροληπτικά.
Σχολίασα σαν αθλητης όπου συνεχίζω ενεργά να είμαι και όχι σαν μεγαλοστέλεχος. 1.Σχολίασα γιατί όταν περηφανεύεσαι ότι κέρδισες σε έναν διεθνή αγώνα 2 χρυσά μετάλλια και μάλιστα του «τιμημενου» NPC το πρώτο πράγμα που κανεις είναι να σηκώσεις φωτο πανω στην σκηνή το line up και το top 6 και όχι φωτο με τον διοργανωτή τον προπονητή και τους δικούς σου ανθρώπους μπροστά σε ένα μπάνερ.
2. Αφού κέρδισες στην -70kg και στην -80kg γιατί έγιναν μια κατηγορία σημαίνει ότι έπαιξες και στο οβερολ μαζί με τον νικητή στην -90kg τον νικητή στην -100kg και τον νικητή στην +100kg.
Τι έγινε εκεί;
3. Αφού λες ότι κέρδισες δυο χρυσά μετάλλια ανεβάζεις φωτο τουλάχιστον με τους τρεις νικητές.
Σχολίασα όχι τα μετάλλια και τις νικες αλλά τον τρόπο που διαφημίζονται. Αν γραφόταν ότι νίκησα αλλά ο αγώνας δεν είχε συμμετοχές αλλά εγώ ήμουν έτοιμος για τον αγώνα όλα θα ήταν οκ. Όταν όμως ποστάρεις χρυσά μετάλλια για τα λαικ και για τα πελατακια σου,ότι είσαι ο σούπερ ντουπερ champ τότε απαξιώνεις τον ιδρωτα και τον πόνο όλων αυτών που κέρδισαν αγώνες με πλήθος αντιπάλων.